Καμπανιακός – ΠΑΟΚ Β’ 1-3: Συνεχίζει αήττητος και στο -1 από την κορυφή ο Δικέφαλος

Αήττητος συνεχίζει την πορεία του στον Α’ όμιλο της Super League 2 ο ΠΑΟΚ B’, ο οποίος πέρασε με 1-3 από την έδρα του Καμπανιακού.

Ο Δικέφαλος πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του σε τέσσερις αγωνιστικές και συνεχίζει αήττητος, φτάνοντας στους 8 βαθμούς και στο -1 από την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

Το σκορ κόντρα στον Καμπανιακό άνοιξε ο Κανίς μόλις στο 2ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 43′ ο Γρόσδης έκανε το 0-2 με ένα απίστευτο σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής και έτσι ο Δικέφαλος πήγε με προβάδισμα δύο τερμάτων στα αποδυτήρια.

Στο 51′ ο Ουρτάδο σφράγισε ουσιαστικά τη νίκη κάνοντας το 0-3, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Διαμαντόπουλο στο 90′.

Κυριακή 13/10

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Διαγόρας (15:00)

Μακεδονικός – ΠΑΣ Γιάννινα (15:00)

Καβάλα – Νίκη Βόλου (16:00)

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

GBL: Ο Φαλ αντί του ΜακΚίσικ στην 7άδα ξένων του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα

Την πρώτη από τις τρεις αλλαγές που έχει στη...

Γουάιλντερ για Μπάλντοκ: «Οι οικογένειες έχασαν έναν γιο και οι παίκτες έναν αδερφό» (vid)

Με συγκλονιστικά λόγια μίλησε για τον Τζορτζ Μπάλντοκ ο...

Εθνική Ελλάδας: Με ρυθμούς sold out η διάθεση των εισιτηρίων για Ιρλανδία, έχουν φύγει πάνω από 20.000

Μεγάλος ενθουσιασμός επικρατεί στις τάξεις του κόσμου μετά τη...

Ένα αστραφτερό δεύτερο σετ κι ένας αχόρταγος Ολυμπιακός για το κάτι παραπάνω στην Ευρώπη

Το ιστορικό 5-25 στο δεύτερο σετ, το ερυθρόλευκο κύμα που σάρωσε τα Κανάρια και ένας Ολυμπιακός που είναι αποφασισμένος να συνδυάσει προκρίσεις και αποτελέσματα με θεαματικό βόλεϊ. Γράφει ο Ανδρέας Καταχανάς

Εκτός προπόνησης στην εθνική οι Τσιμίκας και Κωνσταντέλιας με ήπια συμπτώματα φαρυγγίτιδας

Γιάννης Κωνσταντέλιας και Κώστας Τσιμίκας ταλαιπωρούνται από ήπια συμπτώματα...

Φούντας για Δέλλα: «Σε θαυμάζω, είσαι βουνό και εύχομαι να ξεπεραστεί κάθε δυσκολία»

Το δικό του μήνυμα προς τον Τραϊανό Δέλλα έστειλε...

LIVE Ολυμπιακός – Ζαλγκίρις

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη live περιγραφή του αγώνα Ολυμπιακός - Ζαλγκίρις για τη 2η αγωνιστική της Euroleague

Ριμπάλτα: Θέλουμε να χτίσουμε έναν σύλλογο κοντά στα τοπ ευρωπαϊκά κλαμπ, vamos ΑΕΚ»

Τις πρώτες του δηλώσεις ως διευθυντής ποδοσφαίρου της ΑΕΚ...