Μόντσα – Ρόμα 1-1: Η ουραγός πήρε βαθμό από τους Τζιαλορόσι

Δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί της στη Serie A η Ρόμα που έμεινε στο 1-1 στην έδρα της Μόντσα.

Η ομάδα του Γιούριτς συνέχισε με αρνητικό αποτελέσματα μετά την ήττα σοκ την περασμένη Πέμπτη από την Έλφσμποργκ για το Europa League. Βαθμός χρυσάφι για την ουραγό στη βαθμολογία της Serie A Μόντσα.

Κάπως έτσι η Ρόμα έχασε κι άλλο έδαφος από την κορυφή, με το κλίμα να συνεχίζει να μην είναι καλό στις τάξεις του συλλόγου.

Ο Ντόβμπικ έδωσε προβάδισμα στο 61′, όμως αυτό δεν κράτησε για πολύ καθώς μετά από εννιά λεπτά ο Μότα διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 4/10

Νάπολι – Κόμο 3-1 (1′ ΜακΤόμινεϊ, 53′ πεν. Λουκάκου, 86′ Νέρες / 43′ Στρεφέτσα)

Βερόνα – Βενέτσια 2-1 (9′ Τένγκστεντ, 81′ αυτ. Γιόρονεν / 2′ Οριστάνιο)

Σάββατο 5/10

Ουντινέζε – Λέτσε 1-0 (75′ Ζεμούρα)

Αταλάντα – Τζένοα 5-1 (24′, 50′, 74′ πεν. Ρετέγκι, 60′ Έντερσον, 80′ Ρον / 83′ Ενκχατόρ)

Ίντερ – Τορίνο 3-2 (25′, 35′, 60′ Τουράμ / 36′ Ζαπάτα, 86′ Βλάσιτς)

Κυριακή 6/10

Γιουβέντους – Κάλιαρι 1-1 (13′ πεν. Βλάχοβιτς / 88′ πεν. Μάριν)

Μπολόνια – Πάρμα 0-0

Λάτσιο – Έμπολι 2-1 (45’+4′ Ζακάνι, 84′ Πέδρο / 9′ Εσπόσιτο)

Μόντσα – Ρόμα 1-1 (70′ Μότα, 61′ Ντόβμπικ)

Φιορεντίνα – Μίλαν (21:45)

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Κόλαφος στον ΣΚΑΪ: Η Ε. Λαμπαδαρίου εξέθεσε την ΠΑΕ ΠΑΟ για τις διαμαρτυρίες περί πέναλτι! (vid)

Η τηλεκριτικός διαιτησίας Ελένη Λαμπαδαρίου του ΣΚΑΪ μοίρασε... εγκεφαλικά στο κανάλι του Γ. Αλαφούζου εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους είναι αβάσιμες η διαμαρτυρίες της ΠΑΕ Παναθηναϊκός για πέναλτι του Ρέτσου

Λουτσέσκου: Δεν μου αρέσει να μιλάω για αυτό, αλλά είμαστε πρώτοι στο πρωτάθλημα

Αυτό που άξιζε να πάρει στα προηγούμενα ματς πήρε...

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-2: Έπεσε από τον… Λευκό Πύργο και βρέθηκε στην κορυφή

Σκιά του καλού του εαυτού ήταν για ένα ακόμη ματς ο ΠΑΟΚ, που είδε τον Μπάλτσι να αστοχεί από την άσπρη βούλα και τελικά πήρε το τρίποντο με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 0-0: Σωτήρας Λοντίγκιν γλίτωσε τους Πράσινους από βέβαιη ήττα

Ο Ολυμπιακός είχε μακράν τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για να πάρει το ντέρμπι αλλά ο Λοντίγκιν σταμάτησε κάθε κίνδυνο, με αποκορύφωμα το χαμένο τετ α τετ του Μασούρα στο 91'

Εκλογές ΠΑΣΟΚ: Ανδρουλάκης και Δούκας στον β’ γύρο, οριακά εκτός ο Γερουλάνος

Καθαρή πρωτιά για τον Νίκο Ανδρουλάκη και θρίλερ για...

Έσε: Δίκαιο το 0-0, αν και θέλαμε κάτι παραπάνω

Ο Σαντιάγο Έσε χαρακτήρισε δίκαιο το 0-0 ανάμεσα σε...

Πόρτο – Μπράγκα 2-1: Δύσκολη νίκη για τους Δράκους με καταλυτικό Πεπέ

Σε ήττα μετά από τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα...

Νις – Παρί 1-1: Νέα απώλεια για την πρωταθλήτρια, μόνη πρώτη η Μονακό