Λεγανές – Μπιλμπάο 0-2: Ένα 10λεπτο ξέσπασμα ήταν αρκετό για την ομάδα του Βαλβέρδε

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο «πάτησε γκάζι» στο β’ ημίχρονο με τη Λεγανές κι επικράτησε με 2-0 στο δεύτερο χρονικά ματς της 7ης αγωνιστικής της La Liga, τα υπόλοιπα παιχνίδια της οποίας θα διεξαχθούν το τριήμερο 24, 25 και 26 Σεπτεμβρίου.

Μετά από ένα κακό πρώτο 45λεπτο οι Βάσκοι του Ερνέστο Βαλβέρδε βρήκαν τον τρόπο στο δεύτερο μέρος να σκοράρουν μέσα σε 11 λεπτά με τους Βιβιάν και Ινάκι Γουίλιαμς και να πάρουν την 3η τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Με μόλις ένα τρίποντο μετά από 6 ματς (2 ισοπαλίες και 3 ήττες) οι γηπεδούχοι δείχνουν από πολύ νωρίς ότι θα βρίσκονται μέσα στο τιμ των ομάδων που θα παλέψουν για την αποφυγή του υποβιβασμού.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Τετάρτη 18/9

Μαγιόρκα – Σοσιεδάδ 1-0 (37′ πέν. Πρατς)

Πέμπτη 19/9

Λεγανές – Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-2 (65′ Βίβιαν, 75′ Ινάκι Γουίλιαμς)

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Μπαρτζώκας: Δεν επιτρέπεται να σουτάρουμε με 22% στο τρίποντο, ο Φαλ δίνει δυναμική σε κάθε είδους άμυνα

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε σκούρα απέναντι στο μαχητικό Περιστέρι...

Ολυμπιακός – Περιστέρι 79-74: Ο Πετρούσεφ βγήκε μπροστά και έστειλε τους Ερυθρόλευκους στον τελικό

Το αξιόμαχο Περιστέρι έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, όμως οι Ερυθρόλευκοι με πρώτο σκόρερ τον Βεζένκοφ και τον Πετρούσεφ να βγαίνει μπροστά στα κρίσιμα, πήραν τη νίκη και προκρίθηκαν στον τελικό του Super Cup

Γιαζίτζι: Έκανε σπουδαία πράγματα ο Ολυμπιακός, ήδη νιώθω σαν στο σπίτι μου

Ο Γιουσούφ Γιαζίτζι ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό και τίθεται...