Ολυμπιακός χάντμπολ: Ήττα από την Αλκαλόιντ στο τρίτο φιλικό του τουρνουά της Οχρίδας

Παρότι πραγματοποίησε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, παίζοντας σε υψηλό «τέμπο», η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού δεν τα κατάφερε στο τρίτο -και τελευταίο- ματς του πρώτου ομίλου (τρίτο διαδοχικό, σε τρεις ημέρες) του τουρνουά της Οχρίδας «Krste Andonovski», καθώς ηττήθηκε με 28-26 από την Αλκαλόιντ, μία από τις τρεις πρώτες δυνάμεις της Βόρειας Μακεδονίας.

Κόντρα σε μία σαφώς πιο έτοιμη και πολύπειρη ευρωπαϊκή ομάδα (συμμετέχει στο EHF European League), με προπονητή έναν θρύλο του αθλήματος, τον Κύριλ Λαζάροφ, οι Ερυθρόλευκοι, στο τέταρτο φιλικό προετοιμασίας τους και τρίτο «τεστ» στο -υψηλού επιπέδου- τουρνουά της Βόρειας Μακεδονίας, αν και ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με πολύ καλή εμφάνιση, γνώρισαν την ήττα, αφού επηρεάστηκαν και από την αποχώρηση του Πέριτς, με μικροτραυματισμό, στο 35ο λεπτό.

Το Σάββατο (24/8, 18:45), η ομάδα του Ζέλικο Μπάμπιτς θα αντιμετωπίσει τον χαμένο του Βαρντάρ-Τσέλιε στην Οχρίδα, στον μικρό τελικό, με στόχο τη νίκη και την τρίτη θέση στο τουρνουά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ζέλικο Μπάμπιτς): Κοτανίδης, Τζηράς, Παπαβασίλης 3, Βίντα 1, Παπάζογλου 1, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας, Πέριτς 2, Βούγιοβιτς, Βέγιν 2, Λιάπης 8, Πασσιάς 2, Μιχαηλίδης 6, Σάββας 1.

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Μπαρτζώκας: Δεν επιτρέπεται να σουτάρουμε με 22% στο τρίποντο, ο Φαλ δίνει δυναμική σε κάθε είδους άμυνα

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε σκούρα απέναντι στο μαχητικό Περιστέρι...

Ολυμπιακός – Περιστέρι 79-74: Ο Πετρούσεφ βγήκε μπροστά και έστειλε τους Ερυθρόλευκους στον τελικό

Το αξιόμαχο Περιστέρι έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, όμως οι Ερυθρόλευκοι με πρώτο σκόρερ τον Βεζένκοφ και τον Πετρούσεφ να βγαίνει μπροστά στα κρίσιμα, πήραν τη νίκη και προκρίθηκαν στον τελικό του Super Cup

Γιαζίτζι: Έκανε σπουδαία πράγματα ο Ολυμπιακός, ήδη νιώθω σαν στο σπίτι μου

Ο Γιουσούφ Γιαζίτζι ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό και τίθεται...