Ισπανία – Γερμανία 2-1: Το χρυσό γκολ του Μερίνο στο 120′ και τα στιγμιότυπα από το τρομερό ματς

Η Ισπανία προκρίθηκε στα ημιτελικά του Euro 2024 επικρατώντας με 2-1 της Γερμανίας στη Στουτγκάρδη σε μια απίθανη αναμέτρηση.

Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με τον Όλμο αλλά στο 89′ οι Γερμανοί ισοφάρισαν με τον Βιρτς και έστειλαν το ματς στην παράταση εκεί όπου πριν εκπνεύσει ο χρόνος και οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα πέναλτι, ο Μερίνο με κεφαλιά έκανε το 2-1 στο 120′ για να δώσει την πρόκριση στους Ίβηρες!

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΤΑ HIGHLIGHTS ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Athens Kallithea – Αστέρας 1-3: Οι αλλαγές του Μακελελέ έφεραν τη νίκη μετά από 48 μέρες

Από τη νίκη της πρεμιέρας στο ΟΑΚΑ απέναντι στον...

Premier League: Η Νότιγχαμ έμεινε όρθια κόντρα στην Τσέλσι, η Μαν. Γιουνάιτεντ πήρε άκοπο βαθμό στο Βίλα Παρκ

Σπουδαίο βαθμό στο Στάμφορντ Μπριτζ απέσπασε η Νότιγχαμ Φόρεστ...

Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-3: Ο Νους τον έστειλε στο -3 από την κορυφή

Ο ΟΦΗ πέταξε στα σκουπίδια για ακόμη ένα παιχνίδι...

ΠΑΕ ΑΕΚ: «Πρωτοφανής αλλοίωση αποτελέσματος, κάποιοι θέλουν το ποδόσφαιρο να επιστρέψει σε εποχές παράγκας»

Λίγες μέρες μετά την αποχώρηση του... εξωδιοικητικού παράγοντα Γιάννη Παπαδόπουλου, η ΠΑΕ ΑΕΚ κάνει λόγο για πρωτοφανή αλλοίωση αποτελέσματος και για κάποιους που θέλουν να επιστρέψει το ποδόσφαιρο σε εποχές παράγκας

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 1-2: Με γκολ σε νεκρό χρόνο οι Ερυθρόλευκοι άλωσαν το Κορωπί για το πρωτάθλημα Νέων

Οι πρωταθλητές Ευρώπης πήραν το ντέρμπι αιωνίων για τη Super League Κ19 με buzzer beater του Λαμίν κι ενώ ο Παναθηναϊκός είχε προηγηθεί με γκολ του τερματοφύλακά του

Ολυμπιακός: Η θετική παράδοση στο ΟΑΚΑ, αυτή που θέλει να σπάσει και ο μέσος όρος τερμάτων με γηπεδούχο τον ΠΑΟ

Ο Ολυμπιακός έχει εξαιρετική παράδοση όταν παίζει στο ΟΑΚΑ με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό αλλά στις 10 τελευταίες αναμετρήσεις των δύο αιωνίων ανεξαρτήτως έδρας μετρά μόλις μία νίκη, κάτι που θέλει να αλλάξει αρχής γενομένης από απόψε

Το συγκλονιστικό στιγμιότυπο με ηλικιωμένο φίλαθλο του Ολυμπιακού να συγκινείται μπροστά στα δύο ευρωπαϊκά τρόπαια

Η θρυλική περιοδεία των ευρωπαϊκών τροπαίων του Ολυμπιακού συνεχίζεται...

Άιντραχτ – Μπάγερν 3-3: Ο Μαρμούς τιμώρησε στο 94′ τους Βαυαρούς

Η Άιντραχτ ήταν εύστοχη, έφερε τούμπα το γρήγορο προβάδισμα...

Πανιώνιος – Κολοσσός 67-65: Νικηφόρα επιστροφή για τους Κυανέρυθρους με Λάντρι Νόκο (hls)

Mε αντεπίθεση στο β΄ μέρος, ο Πανιώνιος μετέτρεψε σε......

Μπράιτον – Τότεναμ 3-2: Ολική ανατροπή από το 0-2 και επιστροφή στις νίκες για τους Γλάρους

Μετά από τέσσερις αγώνες χωρίς τρίποντο, η Μπράιτον επέστρεψε...

LIVE: Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη live περιγραφή του αγώνα Λεβαδειακός - ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Super League

Αλαβές – Μπαρτσελόνα 0-3: Σάρωσε στο Μεντιθορόθα με γρήγορο χατ τρικ

Διά περιπάτου πέρασε από τη Βιτόρια η Μπαρτσελόνα που...

LIVE: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη live περιγραφή του ντέρμπι αιωνίων Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός για την 7η αγωνιστική της Super League