20.1 C

Ο Κριχόβιακ αποχαιρέτησε τους φίλους της ΑΕΚ μόλις 10′ μετά τη λήξη του ματς με τον Ολυμπιακό

Δέκα λεπτά πέρασαν από την ολοκλήρωση του αγώνα της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό (τελευταίος στη σεζόν εν μέσω αποδοκιμασιών και ήττας με 3-2 από τους Ερυθρόλευκους) και ο Γκρεγκόρζ Κριχόβιακ έσπευσε να αποχαιρετήσει τους φίλους της Ένωσης.

«Μόνο η ελληνική φιλοξενία είναι πιο όμορφη από τα ελληνικά μνημεία. Σας ευχαριστώ πολύ για τη φανταστική υποστήριξη των εκπληκτικών οπαδών και την όμορφη περίοδο που περάσαμε στην Ελλάδα. Ελπίζω να σας ξαναδώ», ανέφερε χαρακτηριστικά στο μήνυμά του.

Υπενθυμίζεται πως η Ένωση απέκτησε τον Πολωνό διεθνή μέσο για εννέα ματς ως δανεικό από την Κράσνονταρ στην οποία επιστρέφει αφού διατηρεί συμβόλαιο.