Μία Τετάρτη σαν… Κυριακή είναι η σημερινή (11/5) λόγω της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ που μπαίνουν στην τελική τους ευθεία.
Φυσικά τα φώτα πέφτουν πάνω στα μεγάλα ντέρμπι ΠΑΟΚ – Άρης (18:30) και Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (21:00) αλλά εξίσου σημαντική είναι και η αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον ΠΑΣ (19:30) με φόντο τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.
Παράλληλα, το πρόγραμμα συμπεριλαμβάνει τον αγώνα του Ολυμπιακού με τον Απόλλωνα Πάτρας για την Basket League αλλά και τον τρίτο τελικό ανάμεσα στους δύο «αιωνίους» στην Α1 Γυναικών.
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΝ
12:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP Masters 1000 2022 Τένις
12:20 Eurosport 1
Γύρος της Ιταλίας Ποδηλασία
14:00 Novasports 6
Μαρία Σάκκαρη- Εκατερίνα Αλεξάντροβα WTA 1000 Internationali BNL d’Italia Τένις
15:00 COSMOTE SPORT 6 HD
Στέφανος Τσιτσιπάς- Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ ATP Masters 1000 2022 Τένις
17:00 ΕΡΤ Sports 2
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός Α1 Γυναικών Μπάσκετ
17:00 ΕΡΤ3
ΚΑΕ Λάρισα – Προμηθέας Πάτρας Basket League Μπάσκετ
18:00 ΕΡΤ Sports 1
Ντιναμό Τιφλίδας – Ολυμπιακός Champions League Πόλο ανδρών
18:30 Novasports Prime
ΠΑΟΚ – Άρης Super League Ποδόσφαιρο
19:15 ΕΡΤ3
Απόλλων Πάτρας – Ολυμπιακός Basket League Μπάσκετ
19:30 COSMOTE SPORT 4 HD
Αναντολού Εφές – Καρσίγιακα Τουρκικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ
19:30 COSMOTE SPORT 1 HD
ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα Super League
19:30 Novasports 6HD
WTA 1000 Internationali BNL d’Italia Τένις
19:45 COSMOTE SPORT 8 HD
Φλένσμπουργκ – Μπαρτσελόνα EHF Champions League Χάντμπολ
20:00 COSMOTE SPORT 6 HD
ATP Masters 1000 2022 Τένις
20:00 Novasports Start
Αλαβές – Εσπανιόλ La Liga Ποδόσφαιρο
20:00 Novasports 1HD
Οσασούνα – Χετάφε La Liga Ποδόσφαιρο
21:00 Novasports News
Αϊντχόφεν – Ναϊμέχεν Eredivisie Ποδόσφαιρο
21:00 Novasports 3HD
Αγιαξ – Χέρενφεϊν Eredivisie Ποδόσφαιρο
21:00 Novasports Prime
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός Super League Ποδόσφαιρο
21:30 COSMOTE SPORT 9 HD
Νταντί – Σέλτικ Scottish Premiership Ποδόσφαιρο
21:30 COSMOTE SPORT 2 HD
Λιντς – Τσέλσι Πρέμιερ Λιγκ Ποδόσφαιρο
21:30 Novasports 6HD
WTA 1000 Internationali BNL d’Italia Τένις
21:30 Novasports 5HD
Σεβίλλη – Μαγιόρκα La Liga Ποδόσφαιρο
21:30 Novasports 4HD
Βίρτους Μπολόνια – Μπούρσασπορ Eurocup Μπάσκετ
21:30 COSMOTE SPORT 5 HD
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νότιγχαμ Φόρεστ Emirates FA Youth Cup Ποδόσφαιρο
21:45 COSMOTE SPORT 7 HD
Γουότφορντ – Έβερτον Πρέμιερ Λιγκ Ποδόσφαιρο
21:45 COSMOTE SPORT 3 HD
Λέστερ – Νόριτς Πρέμιερ Λιγκ Ποδόσφαιρο
22:00 COSMOTE SPORT 4 HD
Ρεάλ Μαδρίτης – Μούρθια ACB Liga Endesa Μπάσκετ
22:00 Novasports 2HD
Γιουβέντους – Ιντερ Κύπελλο Ιταλίας Τελικός Ποδόσφαιρο
22:15 COSMOTE SPORT 8 HD
Γουλβς – Μάντσεστερ Σίτι Πρέμιερ Λιγκ Ποδόσφαιρο
22:30 Novasports 1HD
Ελτσε – Ατλέτικο Μαδρίτης La Liga Ποδόσφαιρο