Super League 2: Ο Πανιώνιος λύγισε την ΑΕΚ Β’ και συνεχίζει στην κορυφή μαζί με την πεντάστερη Κηφισιά

Σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο πρώτο μέρος, ο Πανιώνιος πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 απέναντι στην ΑΕΚ Β’ και έφτασε τους 13 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν επεισοδιακό και είχε τρία τέρματα και δύο αποβολές, με τον Πανιώνιο να είναι αυτός που χαμογέλασε στο τέλος και πήρε τη νίκη.

Γεμιστός και Μπούσης έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους μέχρι το 25ο λεπτό, όμως η Ένωση αντέδρασε και μείωσε με τον Βιβάλντι στο 40′.

Μέχρι οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια, είχαν μείνει με δέκα παίκτες. Αρχικά ο Ενγκουέμ αποβλήθηκε στο 42′ και άφησε τον Πανιώνιο με παίκτη λιγότερο, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι αριθμητικές ισορροπίες επανήλθαν καθώς ο Μανίσα είδε επίσης την κόκκινη κάρτα.

Μαζί με τον Πανιώνιο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Β’ ομίλου της Super League 2 βρίσκεται η Κηφισιά, η οποία διέλυσε με 5-0 την Ηλιούπολη.

Η Κηφισιά συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις στη Super League 2 και έφτασε τους 13 βαθμούς.

Κόντρα στην Ηλιούπολη δε δυσκολεύτηκε και μέχρι το 30′ είχε πάρει προβάδισμα τριών τερμάτων με τον Μάναλη να ανοίγει το σκορ και τον Τετέι να σκοράρει δύο φορές.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν ακόμη δύο τέρματα για το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Διαγόρας Ρόδου υποχρέωσε τον ΠΑΟΚ Β’ στην πρώτη ήττα της σεζόν επικρατώντας με 1-2 και χρυσό σκόρερ τον Ολιβέρι στο 87′.

Κυριακή 20/10

Ηρακλής – Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (15:00)

Καλαμάτα – Παναχαϊκή (12:00)

Αστέρας Τρίπολης Β’ – Παναργειακός (15:00)

Αιγάλεω – Χανιά (15:00)

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Ολυμπιακός – Φάιβερς 30-21: Συγκλονιστικός Βέγιν και ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης για τους Πειραιώτες

Οι Ερυθρόλευκοι μπήκαν με το δεξί στην Ευρώπη για το πρώτο βήμα πρόκρισης στον 3ο γύρο του EHF European Cup, με τον Πρέντραγκ Βέγιν να είναι ασταμάτητος πετυχαίνοντας 8 τέρματα

Βόλος – Πανσερραϊκός 0-1: Ο καυτός Μπετανκόρ τον οδήγησε σε δεύτερο σερί διπλό

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα κι πάλι εκτός...

Premier League: Μεγάλες ανατροπές για Μ. Γιουνάιτεντ και Λέστερ, ανέβηκε 4η η Άστον Βίλα

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έβγαλε αντίδραση στο ματς με την...

Βεστερός – Μάλμε 1-1: Ήθελε νίκη για τον τίτλο αλλά κόλλησε στην ισοπαλία πριν τον Ολυμπιακό

Η Μάλμε είχε προετοιμαστεί για φιέστα τίτλου στη Σουηδία αλλά η ουραγός Βεστερός της έστησε μπλόκο και η αντίπαλος του Ολυμπιακού την ερχόμενη Πέμπτη θα περιμένει πλέον το αυριανό αποτέλεσμα της Χάμαρμπι

ΠΑΟΚ: Με Μπράντον Τόμας η αποστολή για ΑΕΚ, εκτός Τισουντάλι και Μιχαηλίδης

Γνωστή έγινε η αποστολή του ΠΑΟΚ για το αυριανό...

Κ19 Ολυμπιακός – Λεβαδειακός 5-0: Με το πόδι στο γκάζι και σούπερ Σιλά η πρόβα για Ευρώπη

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε η Κ19 του Ολυμπιακού απέναντι στην...

Ολυμπιακός: Ο κύκλος των χαμένων ριμπάουντ που πρέπει να κλείσει οριστικά

Ο ΑΘΛΟΣ καταγράφει την πληγή των πολλών χαμένων ριμπάουντ του Ολυμπιακού που επιτρέπει στους αντιπάλους του να αποκτούν δεύτερες ευκαιρίες ακόμα και στα παιχνίδια που οι Ερυθρόλευκοι είναι ξεκάθαρα ανώτεροι

Μαρούσι – Περιστέρι 73-79: Σπουδαίο διπλό με… οδοστρωτήρα Ζούγρη

Τη δεύτερη σερί νίκη του στην Basket League πανηγύρισε...

Άρης – Προμηθέας 86-75: Ο τρομερός Νόλεϊ οδήγησε τους Κίτρινους στην πρώτη νίκη

Την πρώτη του νίκη στην Basket League πανηγύρισε ο...