Ο ΜάκΑτι σκόραρε με την εθνική Ελπίδων της Αγγλίας και αφιέρωσε το γκολ στον Μπάλντοκ

Ο Τζέιμς ΜάκΑτι χάρισε τη νίκη στην εθνική ομάδα Ελπίδων της Αγγλίας με 2-1 επί της Ουκρανίας και δεν ξέχασε τον καλό του φίλου.

Η είδηση του θανάτου του ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού και της εθνικής Ελλάδας, Τζορτζ Μπάλντοκ, έχει σκορπίσει στη θλίψη τη χώρα και όχι μόνο.

Ο 31χρονος πέρασε 7 χρόνια στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ όπου αγαπήθηκε και έγινε ένας από τους θρύλους της ομάδας. Ο Τζέιμς ΜάκΑτι αγωνίστηκε στη Σέφιλντ ως δανεικός την περασμένη σεζόν και οι δυο τους είχαν εξαιρετικές σχέσεις, με τον νεαρό Άγγλο να σκοράρει στο ματς της εθνικής Ελπίδων των Τριών Λιονταριών και να του το αφιερώνει με το μήνυμα: «Αναπαύσου ήσυχα αδερφέ».

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Ολυμπιακός: Η τρομερή αμυντική επίδοση με Ράιτ στο παρκέ και ο Φουρνιέ που «σκοτώνει» το 24άρι

Η 22λεπτη παρουσία του Μόουζες Ράιτ συνοδεύτηκε από μια απίθανη αμυντική επίδοση, ενώ τα δυο μεγάλα σουτ του Φουρνιέ στη λήξη των 24'' υπενθύμισαν ότι πρόκειται για έναν παίκτη με τεράστια προσωπικότητα που δεν θα φοβηθεί να πάρει ευθύνες όσο περνά ο καιρός

Ολυμπιακός: Κυκλοφορούν αύριο (13/10) τα έξτρα 500 εισιτήρια διαρκείας

Η ερυθρόλευκη ΚΑΕ έκανε πράξη την επιθυμία του κόσμου και βγάζει σε κυκλοφορία επιπλέον 500 εισιτήρια διαρκείας: Αναλυτικά όλες οι λεπτομέρειες

Ένα βήμα πιο κοντά στο sold out: Έφυγαν πάνω από 25.000 εισιτήρια για το Ελλάδα – Ιρλανδία

Η Ελλάδα υποδέχεται την Ιρλανδία μετά από τη μεγάλη νίκη επί της Αγγλίας στο Γουέμπλεϊ και όλα δείχνουν ότι το «Γ. Καραϊσκάκης» θα είναι κατάμεστο

Τρινκιέρι: Ο Βεζένκοφ ξεκινάει με 10 βολές, κανείς δεν θέλει να παίζει με μια ομάδα σαν τον Ολυμπιακό

Την πρώτη του νίκη στη φετινή EuroLeague πέτυχε ο Ολυμπιακός,...

Euroleague: MVP της 2ης αγωνιστικής ο Σάσα Βεζένκοφ

Ο Σάσα Βεζένκοφ «κλείδωσε» τη νίκη του Ολυμπιακού κόντρα στη Ζαλγκίρις και αναδείχθηκε MVP της 2ης αγωνιστικής της Euroleague

Χωρίς Σάκα κόντρα στη Φινλανδία η Αγγλία

Με μία σημαντική απουσία θα αγωνιστεί εκτός έδρας κόντρα...

Ξεκινάει διαπραγματεύσεις για νέο συμβόλαιο με Νόιερ η Μπάγερν

Έτοιμη να ξεκινήσει τις συζητήσεις με τον Μάνουελ Νόιερ...

Basket League: Ενός λεπτού σιγή στα ματς της 2ης αγωνιστικής στη μνήμη του Μπάλντοκ

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ θα...