Premier League: Νέα ισοπαλία εντός έδρας για Νότιγχαμ, τρομερή ανατροπή της Μπόρνμουθ κόντρα στην Έβερτον

Ξανά στο «X» – και με το ίδιο σκορ όπως εκείνο της πρεμιέρας (1-1) – κόλλησε η Νότιγχαμ Φόρεστ στο Σίτι Γκράουντ απέναντι στη Γουλβς.

Οι Κόκκινοι αν και προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με το ωραίο γκολ του Γουντ (είχε σκοράρει και στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι) δέχθηκαν την ισοφάριση στο 12′ από ένα τρομερό σουτ του Μπελγκάρντ και έκτοτε δεν βρήκαν την απάντηση σε ένα ανοιχτό παιχνίδι με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Η Μπρέντφορντ έκανε δεύτερη εντός έδρας νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια υπό το βλέμμα του Ιβάν Τόνεϊ (πήρε μεταγραφή στην Αλ Αχλί) με τον Εμπεουμό να σκοράρει δύο γκολ και τον Γουισά να προσθέτει ακόμα ένα για το 3-1 απέναντι στη Σαουθάμπτον. Η Άστον Βίλα πέρασε από την έδρα της Λέστερ (1-2) χωρίς να δυσκολευτεί όπως φαίνεται στο τελικό σκορ.

Από μια πανέμορφη κομπίνα ο Ονανά άνοιξε το σκορ με προβολή στο 28′ και στο 64′ ο Ντουράν – τρία λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι – με τρομερή καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 0-2 έπειτα από τη σέντρα του Ντιν από τα αριστερά, με τις Αλεπούδες να μειώνουν με σουτ του Μπουανονότε.

Στο 1-1 έμειναν Ίπσουιτς και Φούλαμ (πρώτος βαθμός στην Premier για τους νεοφώτιστους) ενώ το ματς της αγωνιστικής ήταν αυτό ανάμεσα σε Έβερτον και Μπόρνμουθ. Τα Ζαχαρωτά προηγήθηκαν με 2-0 μέσα σε 7′ με Κιν και Κάλβερτ-Λιούιν στο 50′ και στο 57′ αντίστοιχα αλλά τα Κεράσια απέτρεψαν τους γηπεδούχους όχι μόνο από την πρώτη νίκη αλλά και από τον πρώτο βαθμό χάρη στις αλλαγές του Άντονι Ιραόλα!

Ο Σεμένιο μείωσε στο 87′ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σινιστέρα γέμισε στην περιοχή για να κάνει το 2-2 ο Κουκ. Τίποτα δεν τελείωσε όμως εκεί αφού στο έκτο και τελευταίο λεπτό από τη σέντρα του Κλάιφερτ ο Σινιστέρα διαμόρφωσε το τελικό 2-3 με τρομερή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 31/8

Άρσεναλ – Μπράιτον 1-1 (38’ Χάβερτς / 58’ Ζοάο Πέντρο)

Έβερτον – Μπόρνμουθ 2-3 (50′ Κιν, 57′ Κάλβερτ-Λιούιν / 87′ Σεμένιο, 90+2′ Κουκ, 90+6′ Σινιστέρα)

Ίπσουιτς – Φούλαμ 1-1 (15′ Ντελάπ / 32′ Ανταμά Τραορέ)

Λέστερ – Άστον Βίλα 1-2 (73′ Μπουανανότε / 28′ Ονανά, 64′ Ντουράν)

Μπρέντφορντ – Σάουθαμπτον 3-1 (43′, 65′ Εμπεουμό, 69′ Γουισά . 90+5′ Σουγκαβάρα)

Νότιγχαμ Φόρεστ – Γουλβς 1-1 (10′ Γουντ / 12′ Μπελγκάρντ)

Γουέστ Χαμ – Μάνστεστερ Σίτι (17:00)

Κυριακή 1/9

Νιούκαστλ – Τότεναμ (15:30)

Τσέλσι – Κρίσταλ Πάλας (15:30)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ (18:00)

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Άρης: «Γεμίζει» τον άξονα ο Μάντζιος στην ενδεκάδα με Ολυμπιακό

Αυτό είναι το πλάνο του Άκη Μάντζιου για τη σημαντική εντός έδρας αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό: Οι αλλαγές σε σύγκριση με το Ηράκλειο και ο κομβικός Νταρίντα

Ολυμπιακός: Οι αλλαγές που σκέφτεται ο Μεντιλίμπαρ για το αρχικό σχήμα στο Χαριλάου

Ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται στην έδρα του Άρη και θέλει μόνο νίκη για να «σβήσει» την γκέλα με τον Παναιτωλικό: Ποιες οι σκέψεις του Μεντιλίμπαρ για να κάνει πιο δημιουργικό τον ερυθρόλευκο άξονα

Ο Ελ Κααμπί έχει τον τρόπο κόντρα στον Άρη: Τα τρία γκολ σε 2,2 τελικές και οι 28 ενέργειες στην περιοχή

Ο Μαροκινός στράικερ είναι ο άνθρωπος των μεγάλων γκολ από πέρυσι στον Ολυμπιακό κι ένα τέτοιο θα ψάξει και το βράδυ του Σαββάτου στο Χαριλάου, απέναντι σε έναν από τους «αγαπημένους» του αντιπάλους στο πρωτάθλημα

ΚΑΕ Παναθηναϊκός: Αδιάβαστος και με βαθύ πόνο ο Ολυμπιακός, έχει αποχωρήσει από τις 13/9 ο κ. Μπίτζιος

Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός σχολιάζει ως «αδιάβαστη» και με «βαθύ πόνο» την τοποθέτηση των Πειραιωτών για την υπόθεση του Φέλιξ Μπίτζιου τονίζοντας πως έχει αποχωρήσει από τη διοίκηση της ομάδας από τις 13 Σεπτεμβρίου

ΚΑΕ Ολυμπιακός για Φέλιξ Μπίτζιο: «Ποιος είναι ο ρόλος του στην ΚΑΕ ΠΑΟ; Θα παραμείνει στο ΔΣ ενώ διώκεται ποινικά για μια πολύ σοβαρή...

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός θέτει κρίσιμα ερωτήματα σχετικά με τον ρόλο του Φέλιξ Μπίτζιου στις οικονομικές συμφωνίες της ΚΑΕ Παναθηναϊκός και αναρωτιέται αν θα παραμείνει στο πόστο του την ώρα που έχει ασκηθεί σε βάρος του ποινική δίωξη, πέρα από την επιβολή κυρώσεων από το υπ. Οικονομικών των ΗΠΑ

Μποντιρόγκα: Ο Παύλος Γιαννακόπουλος μετέφερε το πάθος του στον Δημήτρη, εκπληκτική η περσινή σεζόν

Ο πρόεδρος της Euroleague, Ντέγιαν Μποντιρόγκα, φιλοξενήθηκε το βράδυ...