27 C

Μπάγερν – Βόλφσμπουργκ 2-0: Άφησε πίσω της τον αποκλεισμό από το Champions League μέσα σε 13 λεπτά

Με νίκη ξεπέρασε τον αποκλεισμό από το Champions League η Μπάγερν Μονάχου, η οποία επικράτησε με 2-0 της Βόλφσμπουργκ.

Οι Βαυαροί τελείωσαν πολύ γρήγορα την υπόθεση νίκη, με την οποία προσπέρασε ξανά τη Στουτγκάρδη και ανέβηκε κι πάλι στη δεύτερη θέση.

Η ομάδα του Τούχελ βρέθηκε να προηγείται με 2-0 μόλις στο 13′ και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος. Ο Ζβόναρεκ άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό και ο Γκορέτσκα σκόραρε στο 13′ για το γρήγορο 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα καθώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 33ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 10/5

Άουγκσμπουργκ – Στουτγκάρδη 0-1 (48΄ Γκιρασί)

Σάββατο 11/5

Λειψία – Βέρντερ Βρέμης  1-1 (61′ Σέσκο / 35′ αυτ. Σάιβαλντ)

Φράιμπουργκ – Χαϊντενχάιμ 1-1 (29′ Ντόαν / 37′ Σέσα)

Γκλάντμπαχ – Άϊντραχτ Φρανκφούρτης 1-1 (9′ Χακ / 35′ Εμπίμπε)

Κολωνία – Ουνιόν Βερολίνου 3-2 (45′ πεν. Κάιντς, 87′ Τίγκες, 90+3′ Ντάουνς / 15′ Κνόχε, 19′ πεν. Φόλαντ)

Μάιντς – Ντόρτμουντ 3-0 (12′ Μπαρέιρο, 19′, 23′ Λι Τζάε-σουνγκ)

Κυριακή 12/5

Ντάρμστατ – Χοφενχάιμ 0-6 (2′, 51′ Μπεμπού, 6′,44′ Μπάιερ, 22′ Καντέραμπεκ, 26′ Καμπάκ)

Μπάγερν Μονάχου – Βόλφσμπουργκ 2-0 (4′ Ζβόναρεκ, 13′ Γκορέτσκα)

Μπόχουμ – Λεβερκούζεν (20:30)