Πρωτέας Βούλας – Γιουσκότρεν 48-73: Πάλεψε για ένα ημίχρονο αλλά υπέστη δεύτερη ήττα στο EuroCup Women

Ο Πρωτέας Βούλας δεν κατάφερε να πετύχει τη δεύτερή του στο EuroCup Women, καθώς ηττήθηκε με 48-73 από την ανώτερη Γιουσκότρεν στο κλειστό της Γλυφάδας.

Η ισπανική ομάδα μπήκε καλύτερα στο παρκέ και βρέθηκε γρήγορα μπροστά με 15-4 (8’) και 18-9 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Η Γιουσκότρεν συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς φτάνοντας τη διαφορά στο +12 (31-19, 17’30’’) με τον Πρωτέα Βούλας να αντιδρά και να μειώνει σε 33-26 στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά άνοιξε και οι Ισπανίδες πήραν τη νίκη, με την ομάδα της Βούλας πάντως (πρώτη σκόρερ η Τζορτζ) να ακούει το χειροκρότημα από τους φίλους της που βρέθηκαν στο κλειστό της Γλυφάδας.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-18, 26-33, 34-53, 48-73

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δεσποτάκης): Στολίγκα 9(1), Πολυμένη 9(1), Τσιμπριμάνι, Σακελλαρίου 3(1), Χατζηγιακουμή 1, Αλεξιά 6, Αναστασοπούλου 6, Εβερετ, Γασπαράτου, Τζορτζ 10.

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Μεντιλίμπαρ: Να βρούμε τρόπο να παίζουμε και στην Ελλάδα όπως στην Ευρώπη

Ο Ολυμπιακός πέρασε... αέρας με 1-0 από τη Σουηδία...

Πλήγμα με Ορτέγκα στον Ολυμπιακό

Για διάστημα 3-4 εβδομάδων θα απουσιάσει από την αγωνιστική...

Μάλμε – Ολυμπιακός 0-1: Μαγεία Μαρτίνς, εκτελεστής Ελ Κααμπί και ερυθρόλευκο μπάσιμο για την 8άδα

Οι κυπελλούχοι Ευρώπης ξεπέρασαν τα προβλήματα που τους παρουσιάστηκαν κατά τη διάρκεια του ματς και με μια σπουδαία ενέργεια του Μαρτίνς και εκτέλεση του Ελ Κααμπί (που έχασε και πέναλτι στο 83') πήραν τεράστια νίκη στη Σουηδία

Μονακό – Παρί 80-86: Απίθανος Σορτς άλωσε το Πριγκιπάτο!

Ότι η Παρί δεν θα είναι σάκος του μποξ...

Παναθηναϊκός – Τσέλσι 1-4: Διασυρμός από τη δεύτερη ενδεκάδα των Λονδρέζων

Η Τσέλσι του Έντσο Μαρέσκα μπήκε στο ΟΑΚΑ με 11/11 αλλαγές σε σχέση με το ντέρμπι κόντρα στη Λίβερπουλ αλλά ακόμα κι έτσι κατάφερε να διασύρει τον τραγικό Παναθηναϊκό

Ρέτσος: Θέλουμε να αποδεικνύουμε ότι είμαστε η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα

Ο Παναγιώτης Ρέτσος υποστήριξε πως ο Ολυμπιακός δεν σκοπεύει...

Λουτσέσκου: Κλειδί η κόκκινη του αντιπάλου, απογοητευμένος από το πρώτο μέρος αλλά κρατάω την αντίδραση

Ο ΠΑΟΚ έμεινε πίσω στο σκορ με 0-2, αλλά… ξύπνησε και εκμεταλλεύτηκε...

Ρεάλ – Ερυθρός Αστέρας 95-72: Ο Καμπάτσο ηγήθηκε στην άνετη μαδριλένικη νίκη