Καμπανιακός – ΠΑΟΚ Β’ 1-3: Συνεχίζει αήττητος και στο -1 από την κορυφή ο Δικέφαλος

Αήττητος συνεχίζει την πορεία του στον Α’ όμιλο της Super League 2 ο ΠΑΟΚ B’, ο οποίος πέρασε με 1-3 από την έδρα του Καμπανιακού.

Ο Δικέφαλος πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του σε τέσσερις αγωνιστικές και συνεχίζει αήττητος, φτάνοντας στους 8 βαθμούς και στο -1 από την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

Το σκορ κόντρα στον Καμπανιακό άνοιξε ο Κανίς μόλις στο 2ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 43′ ο Γρόσδης έκανε το 0-2 με ένα απίστευτο σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής και έτσι ο Δικέφαλος πήγε με προβάδισμα δύο τερμάτων στα αποδυτήρια.

Στο 51′ ο Ουρτάδο σφράγισε ουσιαστικά τη νίκη κάνοντας το 0-3, ενώ το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Διαμαντόπουλο στο 90′.

Κυριακή 13/10

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Διαγόρας (15:00)

Μακεδονικός – ΠΑΣ Γιάννινα (15:00)

Καβάλα – Νίκη Βόλου (16:00)

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

GBL: Ο Φαλ αντί του ΜακΚίσικ στην 7άδα ξένων του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα

Την πρώτη από τις τρεις αλλαγές που έχει στη...

Γουάιλντερ για Μπάλντοκ: «Οι οικογένειες έχασαν έναν γιο και οι παίκτες έναν αδερφό» (vid)

Με συγκλονιστικά λόγια μίλησε για τον Τζορτζ Μπάλντοκ ο...

Εθνική Ελλάδας: Με ρυθμούς sold out η διάθεση των εισιτηρίων για Ιρλανδία, έχουν φύγει πάνω από 20.000

Μεγάλος ενθουσιασμός επικρατεί στις τάξεις του κόσμου μετά τη...

Με Φαλ και Πετρούσεφ η 12άδα του Ολυμπιακού κόντρα στη Ζαλγκίρις

Στη 12άδα του Ολυμπιακού για πρώτη φορά μετά τον σοβαρό τραυματισμό του βρίσκεται ο Μουσταφά Φαλ, που είναι διαθέσιμος για τον αγώνα με τη Ζαλγκίρις στο ΣΕΦ

Ένα αστραφτερό δεύτερο σετ κι ένας αχόρταγος Ολυμπιακός για το κάτι παραπάνω στην Ευρώπη

Το ιστορικό 5-25 στο δεύτερο σετ, το ερυθρόλευκο κύμα που σάρωσε τα Κανάρια και ένας Ολυμπιακός που είναι αποφασισμένος να συνδυάσει προκρίσεις και αποτελέσματα με θεαματικό βόλεϊ. Γράφει ο Ανδρέας Καταχανάς

Εκτός προπόνησης στην εθνική οι Τσιμίκας και Κωνσταντέλιας με ήπια συμπτώματα φαρυγγίτιδας

Γιάννης Κωνσταντέλιας και Κώστας Τσιμίκας ταλαιπωρούνται από ήπια συμπτώματα...

Μικρομέτοχος στη Γιουβέντους ο Μάριος Ηλιόπουλος – Αυτό είναι το ποσοστό που κατέχει στην ιταλική ομάδα

Διάθεση για σημαντικές επενδύσεις έχει ο νέος ιδιοκτήτης της...