Νις – Παρί 1-1: Νέα απώλεια για την πρωταθλήτρια, μόνη πρώτη η Μονακό

Αποτέλεσμα που έφερε χαμόγελα στη Μονακό στην αναμέτρηση της Νις με την Παρί Σεν Ζερμέν (1-1).

Η πρωταθλήτρια Παρί άφησε βαθμούς για δεύτερη φορά στα τελευταία τρία παιχνίδια στη Ligue 1 και η Μονακό απολαμβάνει πλέον τη μοναξιά της κορυφής, έχοντας δύο βαθμούς διαφορά.

Στις 19 τελικές σταμάτησε η Παρί, που είδε τη Νις να παίρνει προβάδισμα στο 39ο λεπτό με τον Αμπντί. Ο Μέντες ισοφάρισε στο 52′, όμως οι πρωταθλητές δεν κατάφεραν κάτι παραπάνω και άφησαν έτσι δύο βαθμούς.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 4/10

Μαρσέιγ – Ανζέ 1-1 (51′ Ρόου / 54′ Ελ Μελαλί)

Σάββατο 5/10

Σεντ Ετιέν – Οσέρ 3-1 (15′, 54′, 86′ Νταβιτασβίλι / 74′ Μπαΐρ)

Λιλ – Τουλούζ 2-1 (57′ Γκόμες, 72΄Μπάκερ / 39′ Αμπουκλάλ)

Ρεν – Μονακό 1-2 (11′ Μπλας / 6′ Κέρερ, 22′ Μπαλογκάν)

Κυριακή 6/10

Λιόν – Ναντ 2-0 (22′ Ταγλιαφίκο, 54′ αυτ. Πάλιος)

Στρασμπούρ – Λανς 2-2 (18′ Σιλά, 60′ πεν. Ντιαρά / 5′ Ενζολά, 44′ Ντιουφ)

Μπρεστ – Χάβρη 2-0 (12′ Αζόρ, 90’+3′ Σαλάχ)

Ρεμς – Μονπελιέ 4-2 (6′ Μινετσί, 25′ Νακαμούρα, 57′ Ντιακιτέ, 90’+3′ πεν. Τεουμά / 37′, 90’+1 Νορντίν)

Νις – Παρί Σεν Ζερμέν 1-1 (39′ Αμπντί / 52′ Μέντες)

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Κόλαφος στον ΣΚΑΪ: Η Ε. Λαμπαδαρίου εξέθεσε την ΠΑΕ ΠΑΟ για τις διαμαρτυρίες περί πέναλτι! (vid)

Η τηλεκριτικός διαιτησίας Ελένη Λαμπαδαρίου του ΣΚΑΪ μοίρασε... εγκεφαλικά στο κανάλι του Γ. Αλαφούζου εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους είναι αβάσιμες η διαμαρτυρίες της ΠΑΕ Παναθηναϊκός για πέναλτι του Ρέτσου

Λουτσέσκου: Δεν μου αρέσει να μιλάω για αυτό, αλλά είμαστε πρώτοι στο πρωτάθλημα

Αυτό που άξιζε να πάρει στα προηγούμενα ματς πήρε...

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-2: Έπεσε από τον… Λευκό Πύργο και βρέθηκε στην κορυφή

Σκιά του καλού του εαυτού ήταν για ένα ακόμη ματς ο ΠΑΟΚ, που είδε τον Μπάλτσι να αστοχεί από την άσπρη βούλα και τελικά πήρε το τρίποντο με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 0-0: Σωτήρας Λοντίγκιν γλίτωσε τους Πράσινους από βέβαιη ήττα

Ο Ολυμπιακός είχε μακράν τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για να πάρει το ντέρμπι αλλά ο Λοντίγκιν σταμάτησε κάθε κίνδυνο, με αποκορύφωμα το χαμένο τετ α τετ του Μασούρα στο 91'

Εκλογές ΠΑΣΟΚ: Ανδρουλάκης και Δούκας στον β’ γύρο, οριακά εκτός ο Γερουλάνος

Καθαρή πρωτιά για τον Νίκο Ανδρουλάκη και θρίλερ για...

Έσε: Δίκαιο το 0-0, αν και θέλαμε κάτι παραπάνω

Ο Σαντιάγο Έσε χαρακτήρισε δίκαιο το 0-0 ανάμεσα σε...

Πόρτο – Μπράγκα 2-1: Δύσκολη νίκη για τους Δράκους με καταλυτικό Πεπέ

Σε ήττα μετά από τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα...