Super League 2: Ούτε τώρα νίκη για τον Ηρακλή, έκανε το 3/3 με ανατροπή η ΑΕΛ

Χωρίς νίκη έμεινε και μετά την τρίτη αγωνιστική της Super League 2 ο Ηρακλής. Ο Γηραιός έμεινε στο 1-1 με την Καβάλα και έμεινε μόλις στους δύο βαθμούς, βλέποντας τη διαφορά από την κορυφή να μεγαλώνει.

Η Καβάλα αιφνιδίασε τους γηπεδούχους σκοράροντας με τον Παπαδόπουλο στο 34′. Στο δεύτερο μέρος ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος προχώρησε σε αρκετές αλλαγές και έτσι ο Ηρακλής έγινε πιο επιθετικός. Ο Γηραιός έφτασε στην ισοφάριση στο 74′ με τον Τσιριγώτη που πήρε το ριμπάουντ μετά από επέμβαση σε ψαλιδάκι του Κούστα και σκόραρε με το κεφάλι για το 1-1.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την πίεση τους, δημιούργησαν φάσεις, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν σε δεύτερο τέρμα και να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

Μόνη πρώτη στην κορυφή του Α’ ομίλου η ΑΕΛ που πανηγύρισε με ανατροπή εκτός έδρας νίκη με 1-3 κόντρα στον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου.

Οι Βυσσινί έκαναν το 3/3 αν και δυσκολεύτηκαν, καθώς έμειναν πίσω στο σκορ στο 31ο λεπτό από γκολ του Κόλα. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Πασάς που σκόραρε στο 48′ και στο 60′ για να φέρει τούμπα το ματς, με τον Μωραΐτη να βάζει το κερασάκι στην τούρτα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

SUPER LEAGUE 2: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 4/10

ΠΑΟΚ Β’ – Μακεδονικός 2-1 (44′ Ουρτάδο, 73′ Κωττάς / 20′ Χερίδης)

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Premier League: Με πρωταγωνιστή Κόβατσιτς η αγχωτική νίκη της Σίτι επί της Φούλαμ, συνεχίζει αήττητη η Άρσεναλ

Η Μάντσεστερ Σίτι τα... χρειάστηκε απέναντι στη Φούλαμ αλλά...

Γουίλμπεκιν: Σας ευχαριστώ για τις ευχές και τις προσευχές, θα επιστρέψω πιο δυνατός

Οι φόβοι που εκφράστηκαν για σοβαρό τραυματισμό του Σκότι...

Ολυμπιακός – Αθηναϊκός 84-71: Διαστημική Χέμπε έβαλε 38 πόντους για την ανατροπή και τη μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα

Ο Αθηναϊκός έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, όμως οι πρωταθλήτριες Ελλάδας με τη συγκλονιστική Χέμπε να σημειώνει 38 πόντους, επέστρεψαν από το -15 και πήραν τη νίκη απέναντι στη δύσκολη ομάδα του Βύρωνα στο ΣΕΦ

Κρίσταλ Πάλας – Λίβερπουλ 0-1: Ασταμάτητοι οι Κόκκινοι, βασικός ο Τσιμίκας στη νέα νίκη των πρωτοπόρων

Ο... καλπασμός της πρωτοπόρου Λίβερπουλ συνεχίστηκε για ακόμα μια...

Χωρίς Γουίλιαν η αποστολή του Ολυμπιακού για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

Ο Βραζιλιάνος χάνει το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, με τον Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ να μην τον συμπεριλαμβάνει στην 21μελή αποστολή του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός έδωσε το σύνθημα για γεμάτο ΣΕΦ και νίκη επί της Ζαλγκίρις

Η ήττα από τη Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη δεν πτοεί...

LIVE: Παναιτωλικός – ΑΕΚ

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη live περιγραφή του αγώνα Παναιτωλικός - ΑΕΚ για την 7η αγωνιστική της Super League

Άρης – ΑΕΚ 59-70: Ξεκίνημα με το δεξί (και) στην Basket League για την Ένωση

Πρεμιέρα με το δεξί για την ΑΕΚ στη φετινή...

Bundesliga: Η Χόλσταϊν σόκαρε τη Λεβερκούζεν, απότομη προσγείωση για Ντόρτμουντ

Η Χόλσταϊν Κιλ σόκαρε την Μπάγερ Λεβερκούζεν και έφυγε...

ΑΕΚ: Με Περέιρα και Κοϊτά η ενδεκάδα κόντρα στον Παναιτωλικό