Η πεντάρα της Σέλτικ και το ξέσπασμα της Ντόρτμουντ στο φινάλε: Όλα τα γκολ στα ματς του Champions League της Τετάρτης (18/9)

Η Σέλτικ διέλυσε με 5-1 τη Σλόβαν Μπρατισλάβας και πέτυχε για πρώτη φορά από τέσσερα γκολ και πάνω στο Champions League μετά τον Οκτώβριο του 2001 και τη νίκη της με 4-3 επί της Γιουβέντους.

Η Ντόρτμουντ δυσκολεύτηκε στην έδρα της Μπριζ του Χρήστου Τζόλη, αλλά ο Γκίτενς έδωσε τη λύση με δύο προσωπικά τέρματα σε 76′ και 86′, με τον Γκιρασί να γράφει το τελικό 0-3 στις καθυστερήσεις με το πρώτο του γκολ με τους Βεστφαλούς.

Εντυπωσιακή επιστροφή για τη Σπάρτα Πράγας στο Champions League και νίκη με 3-0 επί της Ζάλτσμπουργκ, με τον άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού, Λάτσι, να βρίσκει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Ένα λάθος του τερματοφύλακα της Τζιρόνα, Γκασανίγκα, στο 90ο λεπτό πάνω σε γύρισμα του Νούνο Μέντες, ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στην Παρί κόντρα στους Καταλανούς.

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Μπαρτζώκας: Δεν επιτρέπεται να σουτάρουμε με 22% στο τρίποντο, ο Φαλ δίνει δυναμική σε κάθε είδους άμυνα

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε σκούρα απέναντι στο μαχητικό Περιστέρι...

Ολυμπιακός – Περιστέρι 79-74: Ο Πετρούσεφ βγήκε μπροστά και έστειλε τους Ερυθρόλευκους στον τελικό

Το αξιόμαχο Περιστέρι έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, όμως οι Ερυθρόλευκοι με πρώτο σκόρερ τον Βεζένκοφ και τον Πετρούσεφ να βγαίνει μπροστά στα κρίσιμα, πήραν τη νίκη και προκρίθηκαν στον τελικό του Super Cup

Γιαζίτζι: Έκανε σπουδαία πράγματα ο Ολυμπιακός, ήδη νιώθω σαν στο σπίτι μου

Ο Γιουσούφ Γιαζίτζι ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό και τίθεται...