35.4 C

Ισπανία – Κροατία: Ο Καρβαχάλ έκανε το 3-0 με ιστορικό γκολ για τη Φούρια Ρόχα (vid)

Παράσταση για έναν ρόλο ήταν το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Ισπανία και Κροατία για το πρώτο ματς του δεύτερου ομίλου του Euro.

Η Φούρια Ρόχα πήγαν με προβάδισμα τριών τερμάτων στα αποδυτήρια έχοντας ουσιαστικά αγκαλιάσει τη νίκη, καθώς μετά τα δύο γρήγορα γκολ σε τρία λεπτά από Μοράτα και Φαμπιάν Ρουίθ, ο Καρβαχάλ σκόραρε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους για το 3-0.

Ο Γιαμάλ σέντραρε γλυκά από τα δεξιά και ο μπακ της Ρεάλ Μαδρίτης πετάχτηκε για να στείλει με προβολή την μπάλα στα δίχτυα. Για τον σκόρερ δεν μπορεί να πει κανείς πολλά καθώς έχει γράψει ήδη τη δική του ιστορία σε μια λαμπρή καριέρα, ωστόσο πρόκειται για μια ξεχωριστεί ασίστ για τον 16χρονο Γιαμάλ στην παρθενική του συμμετοχή σε Euro.

Μάλιστα είναι η πρώτη φορά σε παιχνίδι Euro που η Ισπανία καταφέρνει να σκοράρει τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο.