Παρί – Ρεν 1-1: Ο Γκονσάλο Ράμος κράτησε όρθιους τους Παριζιάνους με πέναλτι στο 97′

Σε δεύτερη εντός έδρας απώλεια σε διάστημα ενός μήνα στη Ligue 1 (μετά το 2-2 απέναντι στην Μπρεστ) υποχρεώθηκε η Παρί Σεν Ζερμέν που έμεινε στο 1-1 με τη Ρεν και μάλιστα έσωσε βαθμό με πέναλτι του Γκονσάλο Ράμος στο 90+7′.

Ο κακός δαίμονας της Παρί προηγήθηκε στο 33ο λεπτό όταν ο Γκουιρί έκανε μια τρομερή προσωπική ενέργεια και με ψιλοκρεμαστό τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι αμύνονταν υποδειγματικά και είχαν εξαιρετική εικόνα προσπαθώντας να βρουν ένα δεύτερο γκολ σε αντεπιθέσεις.

Ο Λουίς Ενρίκε ρίσκαρε αποσύροντας τον Εμπαπέ στο 65ο λεπτό αλλά τελικά δικαιώθηκε αφού ο Γκονσάλο Ράμος που τον αντικατέστησε κέρδισε το πέναλτι που έσωσε τους Παριζιάνους στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Μανταντά υπέπεσε στο πέναλτι κι εκείνος ήταν αυτός που δέχθηκε και το γκολ του Πορτογάλου για το 1-1 με τους Παριζιάνους να βρίσκονται στο +11 από τη δεύτερη Μπρεστ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 23ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 23/2

Μετς – Λιόν 1-2 (13΄ Μικαουτάτζε / 45΄+1 Λακαζέτ, 60΄ Μπενράχμα)

Σάββατο 24/2

Λοριάν – Ναντ 0-1 (49′ Καστελέτο)

Στρασμπούρ – Μπρεστ 0-3 (33΄, 40΄, 60΄ πεν. Καμαρά)

Κυριακή 25/2

Λανς – Μονακό 2-3 (31′ Γουάχι, 77′ Σαϊντ / 19′ Μπάλογκουν, 30′, 90+2′ Μιναμίνο)

Νις – Κλερμόν 0-0

Τουλούζ – Λιλ 3-1 (49′ Μαβισά Ελεμπί, 60′ πεν. Σιέρο, 66′ Νταλίνγκα / 45′ Χαράλντσον)

Χάβρη – Ρεμς 1-2 (74′ πεν. Τουρέ / 64′, 90+6′ πεν. Νταράμι)

Παρί Σεν Ζερμέν – Ρεν 1-1 (90+7′ πεν. Γκονσάλο Ράμος / 33′ Γκουιρί)

Μαρσέιγ – Μονπελιέ

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Μπαρτζώκας: Δεν επιτρέπεται να σουτάρουμε με 22% στο τρίποντο, ο Φαλ δίνει δυναμική σε κάθε είδους άμυνα

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε σκούρα απέναντι στο μαχητικό Περιστέρι...

Ολυμπιακός – Περιστέρι 79-74: Ο Πετρούσεφ βγήκε μπροστά και έστειλε τους Ερυθρόλευκους στον τελικό

Το αξιόμαχο Περιστέρι έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, όμως οι Ερυθρόλευκοι με πρώτο σκόρερ τον Βεζένκοφ και τον Πετρούσεφ να βγαίνει μπροστά στα κρίσιμα, πήραν τη νίκη και προκρίθηκαν στον τελικό του Super Cup

Γιαζίτζι: Έκανε σπουδαία πράγματα ο Ολυμπιακός, ήδη νιώθω σαν στο σπίτι μου

Ο Γιουσούφ Γιαζίτζι ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό και τίθεται...