27.1 C

Ολυμπιακός: Πιστός στην παράδοση!

Για τρίτο σερί εντός έδρας παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης, ο Ολυμπιακός πήρε αποτέλεσμα με γκολ στις καθυστερήσεις

Το είχαμε προαναγγείλει από το απόγευμα, ότι ο Ολυμπιακός συνηθίζει να σκοράρει αργά στα εντός έδρας παιχνίδια του με τον Αστέρα και επιβεβαιωθήκαμε και σήμερα. Ο Μπίμπαρς Νάτχο έγινε ο τρίτος σκόρερ των «ερυθρόλευκων» στις καθυστερήσεις, στους ισάριθμους τελευταίους αγώνες τους στο Καραϊσκάκη και χάρισε μία πολύτιμη νίκη!

Πέρυσι το γκολ πέτυχε ο Ούρος Τζούρτζεβιτς με πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 (ο Αστέρας είχε προηγηθεί με τον Μιχάλη Μανιά στο 52′, επίσης με πέναλτι). Πρόπερσι οι «ερυθρόλευκοι» έχαναν 1-0 στο ημίχρονο με πέναλτι του Πάμπλο Μάσα (27′), ισοφάρισαν με τον Κώστα Φορτούνη (54′) και λυτρωτής στην εκπνοή ήταν ο Μάρκο Μάριν.