Γουλβς – Τότεναμ 1-1: Στο ίδιο έργο θεατές (vids)

Για ακόμα ένα ματς η Τότεναμ είδε την ιστορία να επαναλαμβάνεται μακριά από την έδρα της.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο δέχθηκε γκολ στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Γουλβς και το τελικό 1-1 αποτυπώνει την κατάσταση που βιώνει από τις 6 Δεκεμβρίου: Δεν μπορεί να καθαρίσει τα παιχνίδια και το πληρώνει. Αυτό συνέβη και με Κρίσταλ Πάλας και Λίβερπουλ. Η Τότεναμ βρίσκεται πια στην 5η θέση με 26 βαθμούς, όσους έχει και η Μάντσεστερ Σίτι.

Μάλιστα, τα πράγματα έγιναν αρκετά εύκολα, όταν προηγήθηκε στο «Μολινό» από τα… αποδυτήρια. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κακή απομάκρυνση, η μπάλα στρώθηκε στον Εντομπελέ και ο Γάλλος μέσος με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής έγραψε το 0-1 στα 57 δευτερόλεπτα.

Ωστόσο, παρότι δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, δεν καθάρισε το παιχνίδι και τελικά το πλήρωσε σε μία στημένη φάση. Ο Νέτο εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Σαΐς πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι προ του Κέιν και με δυνατή κεφαλιά ισοφάρισε στο 86ο λεπτό. Ο Φάμπιο Σίλβα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε τρομερή ευκαιρία να κάνει το 2-1 και να δώσει τη νίκη στη Γουλβς, η οποία πλέον έχει 21 βαθμούς.

Γουλβς (Νούνο): Ρούι Πατρίσιο, Σεμέδο, Κοάντι, Σαΐς, Μαρσάλ (75′ Αΐτ-Νουρί), Ρούμπεν Νέβες, Ζοάο Μουτίνιο (83′ Οτασόβιε), Τραορέ, Ποντένσε (90+1′ Βιτίνια), Νέτο, Φάμπιο Σίλβα

Τότεναμ (Μουρίνιο): Λιορίς, Ντάιερ, Ντάβινσον Σάντσες, Ντέιβις, Ντόχερτι, Γουίνκς, Χόμπεργκ, Ρεγκιλόν (63′ Μπέρχβαϊν), Κέιν, Εντομπελέ (70′ Σισοκό), Σον (84′ Λαμέλα).

BOXING DAY: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & HIGHLIGHTS

Σάββατο 26/12

Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2 (31′ Μπαρνς, 85′ Βάρντι / 23′ Ράσφορντ, 79′ Μπρούνο Φερνάντες)

Άστον Βίλα – Κρίσταλ Πάλας 3-0 (5′ Μπερτράν Τραορέ, 66′ Χάουζ, 76′ Ελ Γκαζί)

Φούλαμ – Σαουθάμπτον 0-0

Άρσεναλ – Τσέλσι 3-1 (34′ πεν. Λακαζέτ, 44′ Τζάκα, 56′ Σακά / 86′ Έιμπραχαμ)

Μάντσεστερ Σίτι – Νιούκαστλ 2-0 (14′ Γκιντογκάν, 55′ Φεράν Τόρες)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Έβερτον 0-1 (80′ Σίγκουρντσον)

Κυριακή 27/12

Λιντς – Μπέρνλι 1-0 (5′ πεν. Μπάμφορντ)

Γουέστ Χαμ – Μπράιτον 2-2 (60′ Τζόνσον, 82′ Σούτσεκ / 44′ Μοπέ, 70′ Ντανκ)

Λίβερπουλ – Γουέστ Μπρομ 1-1 (12′ Μανέ / 82′ Ατζάγι)

Γουλβς – Τότεναμ 1-1 (86′ Σαΐς / 1′ Εντομπελέ)

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Μπαρτζώκας: Δεν επιτρέπεται να σουτάρουμε με 22% στο τρίποντο, ο Φαλ δίνει δυναμική σε κάθε είδους άμυνα

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε σκούρα απέναντι στο μαχητικό Περιστέρι...

Ολυμπιακός – Περιστέρι 79-74: Ο Πετρούσεφ βγήκε μπροστά και έστειλε τους Ερυθρόλευκους στον τελικό

Το αξιόμαχο Περιστέρι έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, όμως οι Ερυθρόλευκοι με πρώτο σκόρερ τον Βεζένκοφ και τον Πετρούσεφ να βγαίνει μπροστά στα κρίσιμα, πήραν τη νίκη και προκρίθηκαν στον τελικό του Super Cup

Γιαζίτζι: Έκανε σπουδαία πράγματα ο Ολυμπιακός, ήδη νιώθω σαν στο σπίτι μου

Ο Γιουσούφ Γιαζίτζι ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό και τίθεται...