Μαρτίνς: «Κρατάω το πρώτο ημίχρονο»

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο μέρος, ωστόσο ο Πέδρο Μαρτίνς στάθηκε στο πρώτο 45λεπτο των ποδοσφαιριστών του

Αν και ο Ολυμπιακός σκόραρε τέσσερις φορές στο δεύτερο μέρος, ο προπονητής της ομάδας, Πέδρο Μαρτίνς, μιλώντας στην κάμερα της Nova μετά τη λήξη της φιλικής νίκης απέναντι στην Μποτοσάνι (5-0), στάθηκε στο πρώτο 45λεπτο για την καλή αμυντική λειτουργία που είχαν οι ποδοσφαιριστές του στον αγωνιστικό χώρο.

«Βελτιώθηκε η ομάδα σε σχέση με το πρώτο ματς. Και αυτό έχει να κάνει περισσότερο με την αμυντική μας λειτουργία. Κρατάω το πρώτο μέρος, παρά το γεγονός ότι στο δεύτερο πετύχαμε τέσσερα γκολ. Είμαι ευχαριστημένος από τη δουλειά που κάνουμε. Η πίεση ψηλά είναι ένα στοιχείο που πρέπει πάντα να έχει ο Ολυμπιακός ανεξάρτητα ποιος είναι προπονητής. Η πίεση σημαίνει ανάκτηση της μπάλας και ο Ολυμπιακός πρέπει να έχει τη μπάλα στα πόδια του συνέχεια, αυτός είναι ο στόχος μας», δήλωσε ο Πορτογάλος κόουτς των «ερυθρόλευκων».

BEST OF SPORTS VIDEOS

ΑΘΛΟΣ HEADLINES

Μπαρτζώκας: Δεν επιτρέπεται να σουτάρουμε με 22% στο τρίποντο, ο Φαλ δίνει δυναμική σε κάθε είδους άμυνα

Ο Ολυμπιακός τα βρήκε σκούρα απέναντι στο μαχητικό Περιστέρι...

Ολυμπιακός – Περιστέρι 79-74: Ο Πετρούσεφ βγήκε μπροστά και έστειλε τους Ερυθρόλευκους στον τελικό

Το αξιόμαχο Περιστέρι έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, όμως οι Ερυθρόλευκοι με πρώτο σκόρερ τον Βεζένκοφ και τον Πετρούσεφ να βγαίνει μπροστά στα κρίσιμα, πήραν τη νίκη και προκρίθηκαν στον τελικό του Super Cup

Γιαζίτζι: Έκανε σπουδαία πράγματα ο Ολυμπιακός, ήδη νιώθω σαν στο σπίτι μου

Ο Γιουσούφ Γιαζίτζι ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό και τίθεται...