33.8 C

Ένας Ζλάταν δε φέρνει την άνοιξη… (vid)

Ο Ιμπραΐμοβιτς πήγε να κερδίσει… μόνος του τους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, όμως οι Λος Άντζελες Γκάλαξι δεν άντεξαν και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας (3-3)

Συνεχίζει να «πυροβολεί» στο MLS ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς. Με δύο γκολάρες του Σουηδού, οι Λος Άντζελες Γκάλαξι προηγήθηκαν με 1-3 μόλις στο 25ο λεπτό της χθεσινής αναμέτρησης με τους Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς, όμως δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και απέσπασαν μόνο την ισοπαλία (3-3).

Πριν ακόμα συμπληρωθεί το 1ο λεπτό της αναμέτρησης, ο «Ίμπρα» με ένα τρομερό σουτ έγραψε το 0-1 για την ομάδα του. Η ομάδα του Σαν Χοσέ ισοφάρισε στο 13ο λεπτό, ενώ ο Αλεσσαντρίνι με φοβερή εκτέλεση φάουλ στο 20’ ξαναέβαλε τους «Γκάλαξι» μπροστά στο σκορ. Με πανέξυπνο συρτό φάουλ στο 25ο λεπτό του αγώνα, ο Ιμπραΐμοβιτς έκανε το 1-3. Παρ’ όλα αυτά, οι «κεραυνοί» του Ζλάταν δε στάθηκαν αρκετοί για να δώσουν τη νίκη στην ομάδα του LA, η οποία τελικά ισοφαρίστηκε σε 3-3.