30 C

Πανιώνιος: Πάλι με Παναιτωλικό τόσο παραγωγικός στο α’ ημίχρονο

Πάλι σε ματς με τον Παναιτωλικό και μάλιστα εκτός έδρας, είχε καταγραφεί το προηγούμενο πρώτο ημίχρονο στο οποίο ο Πανιώνιος πέτυχε τουλάχιστον τρία γκολ

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε 3-0 του Παναιτωλικού στο πρώτο ημίχρονο του σημερινού αγώνα στη Νέα Σμύρνη και η αναζήτηση του προηγούμενου ματς πρωταθλήματος στο οποίο ήταν τόσο παραγωγικός στο ξεκίνημα, σταμάτησε… στο Αγρίνιο.

Στις 3 Οκτωβρίου 2015, μάλιστα, οι «κυανέρυθροι» είχαν προηγηθεί με 4-0 του Παναιτωλικού μόλις στο 24ο λεπτό! Ο Βιγιάλμπα στο 7’, ο Μπουμάλ στο 10’, ο Μπακασέτας στο 15’ και πάλι ο Μπουμάλ με πέναλτι στο 24’, ήταν οι σκόρερ της πιο γρήγορης εκτός έδρας τεσσάρας που έχει σημειωθεί ποτέ σε επίπεδο Α’ Εθνικής –όχι μόνο για τον Πανιώνιο!

Σήμερα μπήκαν νωρίτερα τα δύο πρώτα γκολ (2’ Μασούρας, 5’ Κόρμπος), όμως το τρίτο από τον Ντουρμισάι ήρθε στο 27’, τρία λεπτά πιο αργά από το τέταρτο στον αγώνα του 2015.